آرمانگرایی؛حرکتی است متعالی در جهت تحقق کامل ” کرامت انسانی” که آرمان بلند همه آفرینش از ابتدای خلقت تا انتهای آن است.

آرمانگرایی پیمانی است ازلی… پیمانی که پروردگار هستی بخش در ابتدای آفرینش از همه انسان ها ستانده است.

عهدی که احدی از آن تخطی نکرده اند و خلقت بر مدار آن جاری و ساری است.

آرمانگرایی، ریشه در سرشت پاک آدمی دارد. ریشه در پیمانی ازلی که از تک تک ما انسان ها گرفته شده است، و همگی با “قالو بلا” بر آن مُهر تایید زده ایم.

آرمانگرایی ، برنامه سعادت همه انسان هاست که پروردگار هستی بخش، به وسیله ۱۲۴۰۰۰ پیامبر، برای تحقق آرمان بلند همه جهان یعنی ” کرامت والای انسانی” ، برای بنی ادم فرستاده است.

آرمانگرایی ، خواستگاه مشترک همه انسان ها است. و همه آرزوهای بزرگ انسان ، از اُتوپیای فلاسفه روم تا مدینه فاضله مسلمانان که در صدر آن ظهور جامعه عظیم مهدوی قرار دارد ، از آن نشات میگیرد.

آرمانگرایی، گستره ای است که تمام بشریت را در برمیگیرد. و هر کسی با هر زبانی آن را فریاد میزند و برای رسیدن به آن تلاش می کند.

آرمانگرایی ، مجموعه ای است در ظاهر ساده و در حقیقت ،حقیقتی است گسترده ، از همه حقوق واقعی و ذاتی تمام انسان ها که برای تحقق ” ارزش های والای انسانی” و ظهور و بروز کامل “کرامت والای انسانی”، از پیامبران الهی تا امامان معصوم ( ع) ، از اندیشمندان روم باستان تا صاحب نظران عصر مشروطه و از علمای صدر اسلام تا امام خمینی( ره) ، تلاش کرده اند.

درواقع

آرمانگرایی ….

یعنی تلاش برای حفظ “کرامت انسانی” همه انسان ها ، و بالا ترین حقی است که همه حقوق از آن نشات میگیرند و براساس آن ساخته و پرداخته میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست